bydgoskiej siatkówki

Autor: gaziac | Kategorie:
Tagi:
24. lutego 2010 13:28:00

Kowalkowska jest i pozostanie legendą bydgoskiej siatkówki. Rozpoczęła już 17. sezon gry w GCB Centrostalu. Atakująca drużyny jest więc od niemal pokolenia podporą zespołu. To także prawa ręka szkoleniowca, kapitan i oczywiście najbardziej doświadczona siatkarka zespołu. Od lat było także tak, że pierwszym nazwiskiem przy ustalaniu wyjściowej szóstki GCB Centrostalu była Kowalkowska.

Efekt widać na boisku - kapitan jest coraz częściej zmieniana przez trenera Makowskiego. Z reguły zastępuje ją młodsza o 14 lat Patrycja Polak. To jedna z kilku młodych zawodniczek, które dopiero w tym sezonie dołączyły do GCB Centrostalu.

Ten sezon nie rozpoczął się jednak dobrze dla liderki bydgoskiej drużyny. Spisuje się słabiej, przede wszystkim gra mało skutecznie w ataku. W ostatnim spotkaniu w Pile na 18 akcji zdobyła tylko 3 punkty (skuteczność ataków wynosiła więc zaledwie 17 procent). Trochę lepiej wyglądała gra liderki bydgoskiej drużyny w spotkaniach z Aluprofem Bielsko-Biała (30 proc. - 40 ataków, 12 pkt) oraz Muszynianką (32 proc. - 22 ataki, 7 pkt). Naprawdę dobrze spisała się tylko w meczu z najsłabszą w lidze Gedanią (55 proc - 20 ataków, 11 pkt).